System rejestracji zgłoszeń na Próby i Konkursy Psów Myśliwskich

Jak zgłosić psa?

Aby zgłosić psa na wybrane testy, czy konkursy psów myśliwskich należy najpierw się zarejestrować. Natępnie uzupełniamy swoje dane adresowe i zapisujemy wszystkie dane psa. Po dokonaniu w/w czynności możemy zgłosić wybranego psa na wybraną imprezę. Organizator prześle informację o przyjęciu psa na daną imprezę.

Jeżeli nie posiadamy jeszcze rodowodu to posiadając numer rejestracji psa myśliwskiego w oddziale Związku Kynologicznego w polsce(ZKwP), możemy śmiało zgłaszać psa na Testy hodowlane ( pole " Nr PKR"  na zgłoszeniu pozostawiamy puste).  Na pierwszą imprezę dobrze jest wybrać testy hodowlane, aby pies miał okazję oswoić się z dużą ilością psów i ludzi w jednym miejscu, zanim ruszy na zdecydowanie większe i bardziej wymagające konkursy.
Po wybraniu interesującej nas imprezy, należy wypełnić zgłoszenie - wysyłamy je na adres organizatora. Organizator podaje zawsze ostateczny termin przyjmowania zgłoszeń. Powinniśmy również opłacić udział w imprezie. Ta strona umożliwia zgłoszenie psa na imprezy organizowane przez ZKwP,  także poprzez formularz internetowy, wypełniając dokładnie wszystkie pola.
Na imprezie będą wymagane dokumenty zgłoszonego psa  (zazwyczaj jest to książeczka z aktualnym szczepieniem przeciw wściekliźnie, także rodowód lub metryka, oraz ważna legitymacja ZKwP).